Tävlingsresultat Toggle

Tävlingsresultat för klienter som tävlat för/representerat TEAM JF Athletes eller anlitat oss för tävlingscoaching. 

Totalt 220 pallplatser

77 guld
83 silver
60 brons
17 OVERALLVINSTER
3 IFBB PRO CARDS
2 IFBB ELITE PRO CARDS
1 WBFF PRO CARD

IFBB Nordic Cup

  • Anton Eurenius, 1a Classic physique -180 cm + OVERALL + IFBB ELITE PRO CARD
  • Anders Trust, 2a Classic physique +180 cm
  • Anthony A. Pettersson, 1a MP -178 cm

Svenska mästerskapen 2019

  • Anthony A. Pettersson, 1a MP -174 cm
  • Ali Torkniman, 2a MP -170 cm
  • Josefine Malmgren, 1a BF -168 cm
  • Victoria Nyberg, 1a BF +168 cm
  • Camilla Rehn, 2a BF veteran 35-44 år
  • Anton Eurenius, 2a CBB -175 cm
  • Haki Zeqiri, 2a CBB -180 cm
  • Oscar Wrede, 1a CBB +180 cm
  • David Eklund, 3a BB -95 kg
  • Liliana Sakhanova, 1a BiF -169 cm + OVERALL

IFBB Nafplio Classic

  • Lill Nikolaisen, 1a BF veteran + OVERALL + IFBB ELITE PRO CARD
  • Lill Nikolaisen, 2a BF -163 cm

IFBB Malta Grand Prix 

  • Lill Nikolaisen, 1a BF veteran
  • Lill Nikolaisen, 3a BF -163 cm

Nordic shape Open

  • Zargon Sadiqi, 2a MP junior
  • Josefin Malmgren, 1a BF +163 cm + OVERALL
  • Lina Lindström, 2a BiF -169 cm
  • Timmy Nilsson, 1a CBB +180 CM

Muscle contest Vietnam 

  • Johanna Svan, 1a Figure class F + OVERALL + IFBB PRO CARD

Alströmerpokalen 2019

  • Marcus Weslien, 1a, MP junior kort klass

Scitec world show 2019

  • Sandra Öhlin, 1a Figure Novice class A + overall
  • Erika Öhlin, 2a Figure Novice class A
  • Sandra Öhlin, 2a Figure Open PRO Q class A
  • Erika Öhlin, 3a Figure Open PRO Q class A
  • Sandra Öhlin, 3a Womens physique PRO Q Open class
  • Louise Gynnerstedt, 1a Bikini Novice class C + overall
  • Louise Gynnerstedt, 1a Bikini Open PRO Q class C + overall + IFBB PRO CARD

IFBB PRO Nordic Championships 2019

  • Erika Öhlin, 1a figure class B + overall

Mr Olympia amateur, Sydkorea 2019

  • Luqas Fogelberg, 1a Classic Physique class C + IFBB PRO CARD

NPC Jay Cutler Classic, Vegas 2019

  • Fredrik Yngvesson, 2a Classic Physique veteran
  • Fredrik Yngvesson, 2a BB veteran
  • Emil Karlsson, 1a Classic Physique novice + overall
  • Emil Karlsson, 2a Classic Physique open
  • Emil Karlsson, 2a BB novice
  • Sandra Öhlin, 1a Figure novice class A
  • Sandra Öhlin, 2a WP open
  • Therese Malm, 2a Figure novice class A
  • Therese Malm, 2a Figure class A
  • Therese Malm, 3a WP open
  • Mariana Carlsson, 1a WP open + overall
  • Mariana Carlsson, 1a Figure class C novice + overall
  • Mariana Carlsson, 1a Figure class C open + overall

Sweden Grand Prix 2019

  • Amela Bajramovic, 1a WP
  • Jessica Lopez, 2a BiF -158 cm

Musclecontest Ireland IFBB PRO QUALIFIER 2019

  • Luqas Fogelberg, 1a Classic Physique class D

Better Bodies Challenge 2019

  • Emilia Bond, 3a BiF beginners
  • Victor Friberg, 1a CBB jr
  • Victor Friberg, 1a CBB +180 cm
  • Nicki Malm, 1a MP beginners
  • Nicki Malm, 1a MP -178 cm
  • Jessica Lopez, 1a BiF -163 cm

Luciapokalen 2018

  • Lina Lindström, 1a BiF -168
  • Fredrik Yngvesson, 2a CBB veteraner
  • Rebecka Broman Pettersson, 3a WP -163 cm
  • Liam Jarell + Rebecka Broman Pettersson, 1a BB par

Decembercupen 2018

  • Lina Lindström, 1a BiF -168 cm
  • Liam Jarell, 3a BB jr
  • Liam Jarell, 3a BB öppen klass
  • Rebecka Broman Pettersson, 2a WP

Swefit Open

  • Albin Stolt, 3a BB öppen klass

Iron Rebel world show – IFBB PRO QUALIFIER

  • Yusuf Babar, 3a Classic Physique class A

Dennis James Classic – IFBB PRO QUALIFIER

  • Yusuf Babar, 3a Classic Physique class C

Nordiska mästerskapen 2018

  • Thomas Nguyen, 1a MP jr
  • Elin Almare, 2a BiF jr

Tyngre Classic 7 2018

  • Linda Engström, 1a BF vet 35-44 år
  • Linda Engström, 1a BF +168 cm + Overall
  • Ellen Nielsen, 2a BF jr
  • Ellen Nielsen, 2a BF +168 cm
  • Elisabeth Gunnarsson, 2a BF -163 cm
  • Deivid Lopez Da Silva, 1a BB -80 kg
  • David Eklund, 3a BB +80 kg

Svenska mästerskapen 2018

  • Linda Engström, 2a BF vet 35-44 år
  • Camilla Rehn, 3a BF vet 35-44 år
  • Elin Almare, 2a BiF -158 cm
  • Elin Almare, 3a BiF jr -166 cm
  • Frans Lundqvist, 2a CBB jr
  • Thomas Nguyen, 2a MP -170 cm
  • Thomas Nguyen, 2a MP jr -178 cm
  • Ellen Nielsen, 2a BF jr
  • Elisabeth Gustavsson, 3a BF -163
  • Linda Engström, 1a BF +168 cm
  • Ellen Nielsen, 2a BF +168 cm
  • Joar Fällmar, 2a BB -90kg
  • Jesper Jylhänlahti, 2a BB jr

Alströmerpokalen 2018

  • Nicki Malm, 1a MP kort klass + Overall
  • Susan Dahlbäck, 2a, BiF jr kort klass
  • Linnea Rosander, 1a BF lång klass
  • Alice Andreasson, 1a BiF jr lång klass

European Championships 2018

  • Susanne Naanami, 4a WP

Battle of Sweden 2018

  • Linda Engström, 1a BF +163 cm + Overall
  • Frans Lundqvist, 2a CBB +180 cm

Sweden Grend Prix 2018

  • Susanne Naamani, 3a WP
  • Lovisa Stenman, 1a Wellness fitness

NPC Ronnie Coleman Classic 2018, Fort Worth, Texas USA

  • Frejh Lönnqvist, 1a BB MW Open
  • Frejh Lönnqvist, 2a BB MW Novice
  • Frejh Lönnqvist, 3a Classic Physique Class B Novice
  • Adam Nyqvist, 1a BB LW Novice
  • Adam Nyquist, 2a BB MW Open
  • Albin Stolt, 3a Classic Physique Class C Novice
  • Albin Stolt, 3a BB MW Novice
  • Johan Greinsmark, 1a BB LW Open
  • Johan Greinsmark, 2a BB LW Novice

Oslo Grand Prix

  • Lovisa Stenman, 3a Wellness fitness

Better Bodies Challenge 2018

  • Susanne Naamani, 1a WP
  • Linda Engström, 1a BF -168
  • Lovisa Stenman, 3a Welness fitness
  • Johan Greinsmark, 3a CBB +180 cm

Luciapokalen 2017

  • Rebecca Lundgren, 1a BF juniorer
  • Jesper Jylhänlahti, 1a BB juniorer
  • Thomas Nguyen, 3a MP juniorer
  • Robin Ekström, 2a CBB -180 cm (coachad av Luqas Fogelberg)
  • Carl Åsell, 2a BB juniorer (coachad av Dennis Johansson)

Decembercupen 2017

  • Jesper Jylhänlahti, 1a BB juniorer
  • Jesper Jylhänlahti, 1a BB seniorer
  • Albin Stolt, 3a BB seniorer
  • Rebecca Lundgren, 2a BF -163 cm
  • My Wennerström, 2a BF -168 cm
  • Thomas Nguyen, 2a MP jr
  • Thomas Nguyen, 2a MP sr -178 cm

Swift Open 2017

  • Rebecca Lundgren, 3a BF -163 cm

SM 2017

  • Erika Öhlin, 1a BF jr
  • Lovisa Stenman, 2a BF jr
  • Jenny Andersson, 3a BF jr
  • Sandra Öhlin, 4a BF jr
  • Jenny Andersson, 3a BF +163 cm
  • Mikael Andersson, 2a BB -70

Tyngre Classic VI

  • Lovisa Stenman, 1a BF jr
  • Erika Öhlin, 2a BF jr
  • Daniel Brovertz, 3a CBB +180
  • Lovisa Stenman & Fredrik Wallin, 1a BB par

Sandefjord Open höst 2017

  • Lovisa Stenman, 1a BF jr
  • Sandra Öhlin, 2a BF jr
  • Jenny Andersson, 3a BF jr
  • Julia Ekstrand, 1a BF +168 cm
  • Lovisa Stenman & Fredrik Wallin, 1a BB par
  • Sandra Öhlin & Tonny Van Houten, 2a BB par
  • Tonny Van Houten, 2a BB öppen klass
  • Rawand Dalshad, 2a BB juniorer
  • Fredrik Wallin, 3a CBB

Tammerpokalen 2017

  • Tonny Van Houten, 3a BB öppen klass
  • Moa Qvist, 2a BiF jr
  • Emma Eriksson, 1a BF lång klass
  • Sofia Lundberg, 2a BF lång klass

Alströmerpokalen 2017

  • Emma Eriksson, 2a BF lång
  • Moa Qvist, 2a BiF mellan

Diamond Cup Portugal

  • Niro de la Rua, 4a BB -100 kg

European Championships 2017

  • Luqas Fogelberg, 2a juniorer +80 kg

Sweden Grand Prix 2017

  • David Eklund, 4a CBB -180 cm
  • Zakarias Rosberg, 4 MP -182 cm

Battle Of Scandinavia 2017

  • David Eklund, 1a CBB -180 cm
  • Tomas Jakobsson, 2a CBB -180 cm

Better Bodies Challenge 2017

  • Zakarias Rosberg, 2a MP -182 cm
  • Nadine Forsberg, 3a BiF jr
  • David Eklund, 3a CBB -180 cm
  • Tomas Jakobsson, 2a CBB -180 cm

Sandefjord Open 2017

  • Tomas Jakobsson, 1a CBB Veteran
  • Zakarias Rosberg, 2a CBB -180 cm
  • Ola Håkansson, 2a CBB +180 cm
  • Susanne Naamani, 3a BF +168 cm
  • Jonathan Fogelberg, 3a BB +90 kg
  • Jonathan Fogelberg + Susanne Naamani, 2a BB Mixed pairs

Decembercupen 2016

  • Lovisa Stenman, 1a BF -163 cm

Luciapokalen 2016

  • Lovisa Stenman, 1a BF juniorer
  • Filip Ekman, 2a MP -182 cm

Tyngre Classic IV 2016

  • Luqas Fogelberg, 3a BB +90 kg

SM 2016

  • Luqas Fogelberg, 2a CBB +180 cm
  • Simon Olsson, 3a MP -182 cm

Junior SM 2016

  • Luqas Fogelberg, 1a BB öppen klass

Tammerpokalen 2016

  • My Wennerström, 3a BF korta
  • Arvid Svedberg, 3a CBB långa

Alströmerpokalen 2016

  • Mahmod Sheko, 1a MP mellan+
  • Simon Olsson, 3a MP mellan+

WBFF UK LONDON

  • Sylvia Krüger, 1a Diva fitness +35 + WBFF PRO CARD

Tyngre classic 4 2016

  • Amanda Ekberg, 2a BiF -168 cm
  • Tina Leinonen, 3a BiF + 168 cm
  • Anton Mattson, 2a CBB +180 cm

Fresno classic (USA) 2016

  • Jonathan Fogelberg, 3a BB novice heavyweight
  • Jonathan Fogelberg, 3a BB open heavyweight

Oslo grand prix 2016

  • Pia Jansson, 4a BF -163 cm
  • Jonathan Fogelberg, 3a BB +95 kg

Battle of Scandinavia 2016

  • Tina Leinonen, 2a BiF +168 cm

Better bodies challenge 2016

  • Hanna Wetterlund, 3a BF -163 cm
  • Jonathan Fogelberg, 2a BB +90 kg

Luciapokalen Göteborg 2015

  • Annika Karlsson, 1a BiF +172 cm

Luciapokalen Stockholm 2015

  • Leo Gustavsson, 2a CBB jr
  • Ola Håkansson, 3a CBB +180 cm
  • Zakarias Rosberg, 2a -182 cm

Decembercupen 2015

  • David Eklund, 3a CBB -180 cm
  • Zakarias Rosberg, 2a MP -182 cm
  • Lisa Thomsson, 4a BF -163
  • Annika Karlsson, 1a BiF +172 cm
  • Sandra Lagerskog, 2a AF damer öppen klass

East coast cup (USA) 2015

  • Sandra Nilsson, 3a, BiF novice class B

Nordiska mästerskapen 2015

  • Therese Thorin, 3a BF -168 cm

SM 2015

  • Sanne Abrahamsson, 2a -158 cm
  • Susanne Naamani, 2a + 168 cm
  • Tina Leiononen, 3a BiF +169 cm

Norway open 2015

  • Sanne Abrahamsson, 1a BF -163 cm (2a overallklassen)

SM kval 2015

  • Sandra Nilsson, 1a BiF öppet kval
  • Nadia Azzam, 2a BiF öppet kval

Veteran och junior SM 2015

  • Niclas Carsten, 3a BB jr -75 kg (+ bästa posör)
  • Sandra Öhlin, 3a BiF jr -163 cm
  • Elisabeth Gunnarsson, 1a BF jr
  • Sari Kempainnen, 3a WP veteraner

Tammerpokalen 2015

  • Frida Harju, 2a BF korta klassen

Alströmerpokalen 2015

  • Sabina Berg, 1a BF korta klassen
  • Nadia Azzam, 1a BiF korta klassen + OVERALL

Sweden Grand Prix 2015

  • Luqas Fogelberg, 1a BB juniorer
  • Mathilda Martinsson, 3a BiF -163 cm

Loaded cup 2015

  • Josefin Krondahl, 2a BF -158 cm
  • Luqas Fogelberg, 2a CBB jr öppen
  • Johanna Trulsson, 5a WP +163 cm

Battle of Scandinavia 2015

  • Josefin Krondahl, 3a BF -163 cm
  • Johanna Trulsson, 4a WP öppen klass
  • Luqas Fogelberg, 8a + 90 kg (vägde över CBB med 500 g)
  • Zakarias Rosberg, 3a MP +178 cm
  • Sandra Friman, 3a BiF +163 cm

Luciapokalen 2014

  • Hanna Wetterlund, 2a BF jr
  • Susanne Naamani, 1a BF +168 cm

Decembercupen 2014

  • Robert Persson, 4a BB jr +75 kg
  • Annika Karlsson, 4a BiF +168 cm

Tammerpokalen 2014

  • Johanna Trulsson, 1a WP
  • Luqas Fogelberg, 1a BB öppen klass

Alströmertrofén 2014

  • Linn Lundgren, 2a BF kort klass
  • Leo Gustavsson, 3a CBB jr lång klass

Sweden Grand Prix 2014

  • Zackarias Rosberg, 6a MP +178 cm

Battle of Scandinavia 2014

  • Josefin Krondahl, 4a BF -163 cm

Egna meriter

  • 1a Tammerpokalen 2012, BB öppen klass
  • 1a SM kval 2013, BB öppen klass
  • 2a SM 2013, BB juniorer öppen klass
ShutDown